Jei mirksi išjungtos apšvietimo lemputės

Esu nekartą susidūręs su problema kai išjungus patalpos apšvietimą, lemputės ima mirksėti. Paprastai ši problema atsiranda įrengus LED apšvietimą. Priežastys yra kelios. Pirmiausia tai priklauso nuo LED lemputės gamintojo. Kiek teko susidurti, tai paprastai šių lempučių pardavėjas išpučia akis ir apsimeta, kad pirmą kartą girdi apie tokią problemą. Tada tenka šią problemą aiškintis ir spręsti pačiam.

Mano pastebėtos mirksėjimo priežastys:

  • Vienų gamintojų LED lemputės tame pačiame kambaryje mirsi, kito gamintojo ne. Tai priklauso nuo LED lemputės vidinės schemos.
  • Mirksėjimo priežastis gali būti, kai kambariuose įrengiami apšvietimo jungikliai su pašvietimu.
  • Kai tinkle yra trukdžių. Dažniausiai tai būna priemiesčiuose ar kaimo vietovėse, kai transformatorinė nutolusi nuo vartotojo, kai tinkle įjungiami galingesni prietaisai (pvz. varikliai, kaitinimo elementai ir kt.).
  • Kai objekte įrengti judesio davikliai. Tai priklauso nuo judesio daviklio konstrukcinių ypatumų. Vieni judesio jungikliai puikiai tinka taupioms liuminescencinėms lemputėms, bet netinka LED apšvietimui.
  • Nuo kabelių savi indukcijos. Nebūtinai, tai būna tik su sena instaliacija.

Patiems nustatyti mirksėjimo priežastis yra sunku. Manau, kad ir neverta to daryti patiems. Siūlau kviesti patyrusį elektros specialistą. Mano patirtis rodo, kad šią problemą galima išspręsti neatsisakant jungtukų su pašvietimu, nereikia keisti instaliacijos ar imtis kitų sudėtingesnių darbų. Kreipkitės, pigus sprendimas yra.

Darius Patejūnas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s